2021 Nobel Edebiyat Ödülü Abdulrazak Gurnah isimli Tanzanya'lı Yazara verilmiş. KUTLAMIYORUM..!!!2021 Nobel Edebiyat Ödülü Abdulrazak Gurnah isimli Tanzanya'lı Yazara verilmiş. KUTLAMIYORUM..!!!

Abdulrazak Gurnah çok değerli bir yazardır. Belki de daha büyük övgüyü ve ödülü hak ediyordur. Buna itirazım yok.

Bu ödüllerin kimlere verileceğini kapalı kapılar ardında kimler nasıl belirliyor bilmiyorum.

Bildiğim bir şey var elbette. Yıllardır nobel verilen kişilerin ülkelerine bakıyorum. 

Yıllardır  hangi ülkelerin sanatcılarına verildiyse Alfred Nobel'in icadı dinamit o ülkenin kökeninde patlatılıyor

Orhan Pamuk sonrasını Hatırlayalım. Türkiye'nin ele geçirilmedik hiç şeyi kalmadı. Hukuku, Demokratik Laik Rejimi, Eğitimi, Yeraltı yerüstü kaynakları, Ormanları, Bankaları, limanları, Ordusu, kozmik Odasına kadar,... Andımız ve TC kaldırıldı. Yabancı Askeri üstler çoğaltıldı, Adalar verildi, Kuruluş ilkeleri ve Devrimleri yerle bir edildi. Kurucusu Atatürk'ü sildiler. Özelleştirme adı altında Kar eden tüm kamu kuruluşları yabancılara satıldı. Üniversiteleri medrese oldu. 

Sahi Düşman Tankla Tüfekle işgal etseydi başka Ne yapardı.?

 Abdulrazak Gurnah
Abdulrazak Gurnah

Bu ödülle birlikte Globalizmin Tanzanya ile ilgili planlarının başlama süreci devreye girmiştir artık. Emperyalizm için önemli bir ülke. Çok dilli, çok dinli, harika bir kültür zenginliği var. Yeraltı ve yerüstü kaynakları iktidardaki sosyalist devrim partisi sayesinde güvendeydi. Irak, Türkiye' Mısır', Libya'dan sonra önümüzdeki yıllar orada hareketli zamanlar başlayacağı anlaşılıyor. Nobel'in dinamiti önümüzdeki zamanlarda Tanzanya'da patlayacağı kesindir. 
Bu nedenle KUTLAMIYORUM
Bülent DündarYorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Accept !) days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !